Data mining pro efektivní komunikaci se zákazníkem

Název práce: Data mining pro efektivní komunikaci se zákazníkem
Autor(ka) práce: Madhi, Simona
Vedoucí práce: Šperková, Lucie
Oponenti práce: Novotný, Ota
Tématem této práce je ilustrace a vysvětlení přínosu data miningu pro efektivní komunikaci se zákazníkem. Cílem práce je provedení data miningové analýzy k dosažení výsledků potencionálně kladně ovlivňujících vztah organizace s jejími zákazníky, a to s využitím nástroje KNIME Analytics Platform. V práci je nastíněn teoretický podklad řízení vztahů se zákazníky, data miningu a využití data miningu pro zlepšení CRM, následovaný analýzou trhu s data miningovými nástroji a představení vybraného nástroje KNIME Analytics Platform. Dále následuje praktické využití poznatků při provádění analýzy reálných dat za cílem nalezení znalostí o zákaznících, které by byly využitelné pro implementaci v rámci CRM strategie a konečně pozitivního ovlivnění hodnoty vztahu se zákazníky.
Klíčová slova: Řízení vztahů se zákazníky; CRM; analytické CRM; Data Mining; KNIME
Název práce: Data Mining for Effective Customer Communication
Autor(ka) práce: Madhi, Simona
Vedoucí práce: Šperková, Lucie
Oponenti práce: Novotný, Ota
The aim of this paper is to describe and illustrate benefits of using Data Mining for effective customer communication. The objective is to perform a Data Mining analysis in order to achieve results with potentially beneficial influence on the company s relationship with its customers, while using the KNIME Analytics Platform tool. The paper introduces the theoretical aspect of Customer Relationship Management, Data Mining and the opportunities of using Data Mining to improve CRM; followed by a market analysis of available Data Mining tools and the introduction of the KNIME Analysis Platform. Furthermore, the knowledge thus reached is used for the performance of real data analysis with the aim of reaching customer knowledge that would be appropriate to use within CRM strategy and finally to positively influence the value of customer relationships.
Klíčová slova: Customer Relationship Management; CRM; analytical CRM; Data Mining; KNIME

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky