Analýza trhu nemovitostí v Královéhradeckem kraji

Název práce: Analýza trhu nemovitostí v Královéhradeckem kraji
Autor(ka) práce: Vašata, Zdeněk
Vedoucí práce: Hartman, Ladislav
Oponenti práce: Trýznová, Jana
Cílem této práce je analýza trhu nemovitostí se zaměřením investice drobného investora do bytů v tomto regionu. První část práce se zaměřuje na všeobecné informace o trhu nemovitostí a potřebné ekonomické znalosti pro případnou investici. Další, praktická část, je již zaměřena na Královehradecký region, kde určení nejvhodnějších lokalit k investici je výsledným průnikem rozborů finančního a obecného, který zkoumá lokality z geografické stránky, demografického vývoje nebo např. infrastruktury oblasti. V doporučených lokalitách je pak provedena modelová analýza s vyhodnocením potenciálu investice do bytů ve zkoumaném regionu.
Klíčová slova: Nemovitosti; Královéhradecký kraj; Investice; Analýza
Název práce: Analysis of the real estate market in Hradec Králové region
Autor(ka) práce: Vašata, Zdeněk
Vedoucí práce: Hartman, Ladislav
Oponenti práce: Trýznová, Jana
The aim of this thesis is analysis of real estate market with focus to small investor with interest in appartments in Hradec Králové region. The first part is theoretical, oriented to general information about real estate market and useful economical knowledge for investing into real estate. Practical part is focused to Hradec Králové region. The best localities are find out with financial and general (e.g. geographical, demografical and infrastructure aspects) research of the region. In these recommended areas are made model analysis and potentional evaluations for the purpose of small investor in this region.
Klíčová slova: Real Estate; Hradec Kralove region; Investment; Analysis

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská