Interkulturní komunikace: Češi a Korejci

Autor(ka) práce: Čech, Dino
Vedoucí práce: Nový, Ivan
Oponenti práce: Kolářová, Jana
Tato diplomová práce se zabývá interkulturní komunikací mezi Čechy a Korejci. Cílem této práce je prozkoumat interkulturní střet Čechů a Korejců a identifikovat hlavní kulturní specifika a rozdíly. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Teoretická část obsahuje porovnání různých autorů interkulturních dimenzí a význam interkulturní komunikace. Praktická část je věnována výzkumu formou dotazníkového šetření a interview o interkulturní komunikaci Čechů a Korejců.
Klíčová slova: Kulturní dimenze; Kultura; Komunikace; Interkulturní; Korea
Název práce: Intercultural communication: the Czechs and Koreans
Autor(ka) práce: Čech, Dino
Vedoucí práce: Nový, Ivan
Oponenti práce: Kolářová, Jana
The Master´s Thesis deals with intercultural communication between the Czechs and Koreans. The aim of the thesis is to explore the intercultural clash between the Czechs and Koreans and to identify the main cultural attributes and differences. The thesis is divided into two sections - a theoretical part and a practical part. The theoretical part compares different authors of intercultural dimensions and the significance of intercultural communication. The practical part is dedicated to a survey research and interview of intercultural communication between the Czechs and Koreans.
Klíčová slova: Cultural dimensions; Intercultural; Korea; Culture; Communication

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra manažerské psychologie a sociologie

Datum zadání práce: 31. 3. 2016