Aspekty virtualizace terciárního vzdělávání a jeho srovnání v ČR a USA

Název práce: Aspekty virtualizace terciárního vzdělávání a jeho srovnání v ČR a USA
Autor(ka) práce: Dlauhá, Dominika
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pour, Jan
Tématem práce je online distanční vzdělávání na vysokých školách, od jeho počátků až po aktuální využití v ČR a USA. Zaměřuje se také na problematiku MOOC. Důležitou součástí je popis aspektů virtualizace vzdělávání od technologických přes pedagogické a didaktické až po legislativní a finanční. Výstupem práce je průzkum zájmu o online kurzy na Vysoké škole ekonomické v Praze a zkušeností s osobním online vzděláváním, spolu s nastíněním budoucího vývoje v této oblasti.
Klíčová slova: online distanční vzdělávání; terciární vzdělávání; virtuální univerzita; e-learning; MOOC
Název práce: Aspects of the virtualization of higher education and its comparison in the CZ and US
Autor(ka) práce: Dlauhá, Dominika
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pour, Jan
The topic of this thesis is the evolution of online higher education in the CZ and US, from its beginnings to its current state. Emphasis is placed on describing MOOCs and virtualization in education, ranging from technological, pedagogical and didactic aspects to legislature and finance. A survey was conducted to determine the interest in online courses at the University of Economics, Prague and experience with online learning, resulting in an outline of the future development in this area.
Klíčová slova: online distance learning; virtual university; e-learning; MOOC; higher education

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky