Ocenění společnosti ČEZ, a.s

Název práce: Ocenenie spoločnosti ČEZ, a.s
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá ocenením spoločnosti ČEZ, a.s., ktorá stojí na čele jedného z najväčších energetických koncernov v Európe. Skupina ČEZ je vertikálne prepojená, čo znamená, že v rámci svojej činnosti pôsobí na všetkých úrovniach energetiky. Táto práca je zložená z teoretickej a praktickej časti. V teoretickej časti sú popísané základné teoretické poznatky z oblasti oceňovania podniku. Praktická časť nadväzuje aplikovaním uvedených poznatkov a oceňuje spoločnosť dvoma konkrétnymi metódami ocenenia a to metódou diskontovaných peňažných tokov a metódou tržného porovnania. Samotné ocenenie je doplnené o strategickú a finančnú analýzu.
Klíčová slova: energetika; finančná analýza; stratégia; tržná hodnota; FCFF; ocenenie podniku
Název práce: Ocenění společnosti ČEZ, a.s
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá oceněním Společnosti ČEZ, a s., která stojí v čele jednoho z největších koncernů v Evropě. Skupina ČEZ je vertikálně propojená, což znamená, že v rámci své činnosti působí na všech úrovních energetiky. Tato práce, se skládá z teoretické a praktické části. V teoretické části jsou popsány základní teoretické poznatky z oblasti oceňování podniku. Praktická část navazuje na aplikování uvedených poznatků a oceňuje společnost dvěma konkrétními metodami ocenění - metoda diskontovaných peněžních toků a metoda tržního porovnání. Samotné ocenění je doplněno o strategickou a finanční analýzu.
Klíčová slova: strategie; FCFF; tržní hodnota; finanční analýza; energetika; ocenění podniku
Název práce: Valuation of CEZ
Jazyk práce: Slovensky
Thesis deals with valuation of the company ČEZ, Inc., who heads one of the largest energy concerns in Europe. CEZ Group is a vertically related, which means that in its activities operates at all levels of power. This work consists of theoretical and practical part. The theoretical part describes the basic theoretical knowledge of business valuation. The practical part is followed by application of that knowledge and values the company with two method of measurement - the discounted cash flow method and the market comparison method. Valuation itself is accompanied by strategic and financial analysis.
Klíčová slova: FCFF; power engineering; financial analysis; strategy; market value; valuation

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie