Nástroje používané pro grafický návrh mobilních aplikací

Název práce: Nástroje používané pro grafický návrh mobilních aplikací
Autor(ka) práce: Jäger, Marcel
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Kupec, Michael
Tato práce popisuje rozdíly mezi grafickými editory, které jsou používány grafickými designéry při návrhu uživatelského rozhraní aplikací a webových stránek. Nejdříve jsou popsány zásady správného uživatelského rozhraní, který by měl designér při návrhu dodržovat. V další části jsou definovány rozdíly mezi vektorovou a bitmapovou grafikou. V praktické části jsou porovnávány funkce čtyř grafických editorů. Na závěr je vytvořena tabulka, shrnující výsledky tohoto porovnání.
Klíčová slova: illustrator; experience design; adobe; sketch; photoshop; design webové stránky; design aplikace; aplikace; uživatelské rozhraní; ui; mobilní web; nativní aplikace; vývoj mobilní aplikace; grafický návrh
Název práce: Differences between user interface design tools
Autor(ka) práce: Jäger, Marcel
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Kupec, Michael
This thesis describes the difference between graphic editors, which are used by designers while creating design of user interfaces. In first part of this thesis are defined principles of good user interface design, which should designer follow. In next part are described differences between vector and bitmap images. In practical part are compared functions of four graphic editors. In conclusion is created table summary of these functions.
Klíčová slova: graphic design; experience design; illustrator; photoshop; website design; mobile web; application; adobe; sketch; ui; native application; mobile application development; application design; user interface

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky