Analýza stavu CSR v České republice

Autor(ka) práce: Čermáková, Lenka
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Legnerová, Kateřina
Diplomová práce si klade za cíl analýzu stavu CSR v České republice. V teoretické části je vymezen koncept CSR s uvedením jeho vývoje, přínosů, způsobů jeho měření a reportování a popisem aktuálních trendů dané oblasti. Součástí praktické části je vlastní výzkum provedený mezi národními a nadnárodními podniky působícími na českém trhu využívající kvantitativní a kvalitativní metody výzkumu. Výsledky vlastního výzkumu odráží rozdíly mezi těmito podniky s ohledem na jednotlivé pilíře CSR a další aspekty. Výstupem je zhodnocení současného stavu CSR v České republice včetně vymezení příčin a doporučení ke zlepšení.
Klíčová slova: stakeholdeři; environmentální pilíř; společenská odpovědnost firem; sociální pilíř; ekonomický pilíř; CSR
Název práce: Analysis on status of CSR in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Čermáková, Lenka
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Legnerová, Kateřina
This master´s thesis is focused on analysis of state of CSR in the Czech Republic. The theoretical part covers the basic concept of CSR associated with its development, benefits, methods of its measurement and reporting including current trends in the field. The practical part is based on author´s own research conducted among national and multinational companies operating on the Czech market using quantitative and qualitative research methods. The research´s results reflect the differences between these companies following up the individual aspects of CSR and other variables. Therefore the thesis portrays the evaluation of the current state of CSR in the Czech Republic, including related causes and recommendations for improvement.
Klíčová slova: social aspect; stakeholders; environmental aspect; Corporate Social Responsibility; CSR; economic aspect

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská