Název práce: Rozhodovanie o rozšírení divízie firmy Zoff s.r.o. za účelom zvýšenia ziskovosti podniku
Jazyk práce: Slovensky
Cieľ spoločnosti ZOFF je formulovaný ako zmena stagnácie a zvýšenia ročného zisku spoločnosti v horizonte 2 rokov za predpokladu adekvátne nízkeho rizika. V práci sa popisuje výstup a závery z marketingového výskumu, ktorý poukazuje na hlavné atribúty spoločnosti a jej cieľovej skupiny. Východisko situácie spočíva v identifikovaní problému a jeho následné formulovanie. K dosiahnutiu cieľa sú využité jednotlivé metódy vytvorenia a porovnania kritérií, na základe ktorých sú definované vytvorené varianty. Tento proces zahrňuje rozhodovaciu maticu na identifikáciu a porovnanie rizikových scenárov. Výstupom práce je vyhodnotenie a porovnanie výsledných variantov a odporučenie k eliminácii možných hrozieb.
Klíčová slova: Tvorba variantov a ich riziká, Váhy kritérií ; Preferenčné poradie; Ciele spoločnosti
Jazyk práce: Slovensky
Cieľ spoločnosti ZOFF je formulovaný ako zmena stagnácie a zvýšenia ročného zisku spoločnosti v horizonte 2 rokov za predpokladu adekvátne nízkeho rizika. V práci sa popisuje výstup a závery z marketingového výskumu, ktorý poukazuje na hlavné atribúty spoločnosti a jej cieľovej skupiny. Východisko situácie spočíva v identifikovaní problému a jeho následné formulovanie. K dosiahnutiu cieľa sú využité jednotlivé metódy vytvorenia a porovnania kritérií, na základe ktorých sú definované vytvorené varianty. Tento proces zahrňuje rozhodovaciu maticu na identifikáciu a porovnanie rizikových scenárov. Výstupom práce je vyhodnotenie a porovnanie výsledných variantov a odporučenie k eliminácii možných hrozieb.
Klíčová slova: Ciele spoločnosti; Váhy kritérií, Tvorba variantov a ich riziká; Preferenčné poradie
Název práce: Title of the Master´s Thesis
Jazyk práce: Slovensky
The goal of ZOFF is formulated as a change of stagnation and increase in annual profit in term of 2 years, provided adequate low risk. The paper describes the outcomes and conclusions from a marketing research that highlights the key attributes of the company and its target audience. Way out of the situation lies in identifying the problem and its subsequent formulation. To achieve the objective are used various methods of creation and comparison of the criteria which define variants created. This process comprises a decision matrix for identification and comparison of risk scenarios. The output of the work is to evaluate and compare the resulting variants and recommendation to the elimination of possible threats.
Klíčová slova: Generating variants and their risk ; The goals of company ; Preference ranking

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu