Systém pro podporu činnosti klubu orientačního běhu

Název práce: Systém pro podporu činnosti klubu orientačního běhu
Autor(ka) práce: Buk, Jindřich
Vedoucí práce: Vojíř, Stanislav
Oponenti práce: Sklenák, Vilém
V současnosti se stále více procesů a oblastí života dočkává IT podpory. Často se jedná o využití internetu pro zrychlení nebo zjednodušení existujících procesů. Mimo to je zde velká oblast sociálních sítí, které lze využít i jinak, než jen k navazování a utužování přátelství. Bakalářská práce se zabývá možností využití webových technologií pro podporu chodu klubu a jeho následného rozvoje. Přitom oddíl má potenciál jak zjednodušit a zautomatizovat mnohé procesy, kterými se dříve musel někdo osobně zabývat, tak využívat sociální sítě pro vlastní rozvoj a propagaci. Cílem práce je nejprve zjistit, jaké oblasti chodu oddílu je vhodné podpořit nějakým informačním systémem. Dalším cílem je zjištění, jak to řeší ostatní oddíly. Posledním cílem je navržení a vytvoření konkrétní aplikace. První dva cíle jsou řešeny pomocí dotazníkového šetření mezi vedoucími velkých českých oddílů. Právě ve velkých oddílech má využití automatizace a zjednodušení existujících procesů největší potenciál. Návrh konkrétní aplikace poté vychází z dotazníkového šetření a zkušeností autora práce. Navržená aplikace přitom obsluhuje již existující procesy v chodu klubu a přidává k tomu mnohé prvky ze sociálních sítí.
Klíčová slova: Informační systém; orientační běh; sportovní oddíl; PHP; oddílový informační systém; správa členů; webová aplikace
Název práce: Orienteering club support system
Autor(ka) práce: Buk, Jindřich
Vedoucí práce: Vojíř, Stanislav
Oponenti práce: Sklenák, Vilém
Nowadays, an increasing number of processes and life situations is getting IT support. Often the use of the Internet aims to accelerate and simplify existing processes. In addition, there is a big area of social networking that can be complementary. This thesis deals with the possibilities of using web technologies to support the running of a club and its subsequent development. Indeed, the club has the potential to simplify and automate many processes which previously have been carried out by someone in person. It has also a potential to use social networks for its publicity and development. The aim is to first determine what areas of the clubs operations are the most appropriate to be supported by any information system. Another objective is to find out how other clubs already integrate any information systems. The final objective is to design and create a specific application. The first two objectives are addressed through a survey among the leaders of the biggest Czech clubs. Indeed in these clubs, the use of automation and simplification of existing processes could have a great potential. The proposal for a specific application is then based on the previous survey and the field experience of the author. While serving many existing processes in running the club, the proposed application adds many elements of social networking.
Klíčová slova: information system; orienteering; sports club; club information system; members management; web applications; PHP

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství