Management filmového festivalu a jeho specifika

Název práce: Management filmového festivalu a jeho specifika
Autor(ka) práce: Gabrielová, Alžběta
Vedoucí práce: Hanzlík, Jan
Oponenti práce: Horný, Stanislav
Tato práce mapuje oblast filmových festivalů. V první části jsou popsány funkce filmových festivalů a jejich možná kategorizace. Pro lepší orientaci v problematice je část práce věnována všeobecnému a českému historickému kontextu vzniku filmových přehlídek. Soustředí se na zájmové skupiny, které ovlivňují jejich fungování. V druhé části následně analyzuje současnou situaci a zaměřuje se na konkrétní případ Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Analyzuje jeho programové aktivity. Popisuje procesy, které probíhají během organizování filmového festivalu a zkoumá jeho vnitřní a vnější podmínky. Mapuje složení organizačního štábu a shrnuje odpovědnosti jednotlivých pozic.
Klíčová slova: Filmový festival; Programová skladba; Festivalový okruh; Organizování
Název práce: Management of a film festival and its specifics
Autor(ka) práce: Gabrielová, Alžběta
Vedoucí práce: Hanzlík, Jan
Oponenti práce: Horný, Stanislav
This Master thesis explores the area of film festivals. The first section describes the film festivals and their categorization. For a better comprehension of the issues part of the work is dedicated to the general and Czech history of film festivals. The work is focused on the interest groups and their impact on the functioning of film festivals. The current situation is analyzed through a selected case of the International Film Festival Karlovy Vary. All program activities are analyzed. The work describes the processes that take place during the organization of the film festival and also explores its internal and external conditions. It presents the structure of the organization team and summarizes responsibilities of its positions.
Klíčová slova: Film festival; Festival programming; Festival circuit; organizing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská