Marketingová situační analýza vybrané společnosti

Název práce: Marketingová situační analýza vybrané společnosti
Autor(ka) práce: Doležal, Ondřej
Vedoucí práce: Svoboda, Petr
Oponenti práce: Čejka, Pavel
Cílem mé bakalářské práce je kvalitní zpracování marketingové situační analýzy vybrané energetické společnosti, konkrétně společnosti ČEZ, a.s. Vyhotovení analýzy společnosti umožní lépe plánovat své marketingové aktivity a obstát tak v konkurenčním prostředí. V teoretické části jsou rozebrány základní pojmy vztahující se k marketingu jako celku a dále teoretická východiska potřebná pro vyhotovení marketingové situační analýzy, kam spadá jak PEST analýza, Porterova analýza pěti sil, SWOT analýza, ale také marketingový mix. Tyto poznatky jsou poté aplikovány do praxe. Získané výsledky z jednotlivých analýz jsou posléze zformulovány do doporučení, které by měly společnosti pomoci úspěšně zvládat marketingové řízení.
Klíčová slova: SWOT; Situační analýza; PEST; Energetika; Marketing
Název práce: Marketing Situational Analysis of a chosen Company
Autor(ka) práce: Doležal, Ondřej
Vedoucí práce: Svoboda, Petr
Oponenti práce: Čejka, Pavel
The aim of my thesis is to create an educated description of marketing situational analysis of selected energy company - ČEZ, Inc. The analysis should help the company to better plan its marketing activities and thus succeed in a competitive environment. The theoretical part deals with basic concepts related to marketing as a whole and theoretical background needed for the completion of marketing situational analysis, which includes both PEST analysis, Porter's fice forces analysis, SWOT analysis and marketing mix. Results from those are then applied in practice. The result of each analysis are then formulated into recommendations that should help the company to improve its marketing management.
Klíčová slova: Marketing situation analysis; SWOT; energy; marketing mix; PEST

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management