Návrh managementu krajiny Horních Počernic

Autor(ka) práce: Barešová, Terezie
Vedoucí práce: Syrovátka, Oldřich
Oponenti práce: Novotná, Eliška
Tato bakalářská práce se zabývá posouzením současného managementu krajiny v Horních Počernicích a návrhem krajinně ekologických opatření, která mohou být následně využita jako podklady pro zpracování komplexních pozemkových úprav Horních Počernic. Teoretická část je zaměřena na vymezení základních pojmů z oblasti pozemkových úprav a krajinné ekologie. V praktické části je popsáno vybrané území včetně zpracování krajinně ekologické charakteristiky, jsou navržena konkrétní krajinně ekologická opatření pro zlepšení kvality života v Horních Počernicích a proveden výzkum za účelem zjištění postojů obyvatel Horních Počernic ke krajinné zeleni v souvislosti s rozšiřováním zástavby na úkor zeleně. V závěru práce je provedeno vyhodnocení realizovaného výzkumu.
Klíčová slova: komplexní pozemkové úpravy; polostrukturovaný rozhovor; Horní Počernice; revitalizace krajiny; koeficient ekologické stability
Název práce: Design of Landscape Management of Horní Počernice
Autor(ka) práce: Barešová, Terezie
Vedoucí práce: Syrovátka, Oldřich
Oponenti práce: Novotná, Eliška
This bachelor thesis deals with the assessment of the current landscape management in Horní Počernice and the design of ecological measures, which can be used as a basis for comprehensive land changes of Horní Počernice. The theoretical part defines basic terms of landscaping and landscape ecology. The practical part describes the selected area including processing of ecological characteristics. Ecological measures of landscape are designed to improve the quality of life in Horní Počernice. A research was made to investigate the attitude of residents to the scenic countryside in connection with the expansion of buildings at the expense of vegetation. The conclusion contains an evaluation of the research.
Klíčová slova: comprehensive landscaping; Horní Počernice; semi-structured interview; land revitalization; coefficient of ecological stability

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu