Uplatnění žen na trhu práce v průběhu rodičovské dovolené a po jejím ukončení

Název práce: Uplatnění žen na trhu práce v průběhu rodičovské dovolené a po jejím ukončení
Autor(ka) práce: Kuchařová, Barbora
Vedoucí práce: Kaczor, Pavel
Oponenti práce: Nováčková, Blanka
Tato práce má za cíl analyzovat faktory ovlivňující uplatnění žen na trhu práce v průbě-hu rodičovské dovolené a po jejím ukončení, a vydat vlastní návrhy a doporučení, které by vedly k efektivnější podpoře žen-matek. Práce je rozdělena na dvě části, teoretickou a empirickou. V teoretické části se zabývám rodinnou politikou, trhem práce a faktory ovlivňujícími uplatnění žen na trhu práce, politikou zaměstnanosti a vlivem zaměstnava-telů vzhledem k možnostem uplatnění matek na trhu práce. Empirická část je postavena na kvalitativním výzkumu v rámci rozhovorů s respondentkami a následným shrnutí a vlastními doporučeními, které mohou přispět k efektivnější podpoře uplatnění žen na trhu práce v průběhu rodičovské dovolené a po jejím ukončení. Pro tento výzkum jsem zvolila vzorek 15 respondentek, se kterými jsem vedla polo-strukturovaný rozhovor. Stanovila jsem si 5 výzkumných okruhů, kde každý byl tvořen určitým počtem podotá-zek, tak aby bylo možné je následně analyzovat a vytvořit vhodná a účelná doporučení.
Klíčová slova: zaměstnanost; rovnost žen a mužů; pracovní úvazky; rodina; ženy-matky; sociální politika; trh práce
Název práce: Application of Women on the Labour Market during Parental Leave and after
Autor(ka) práce: Kuchařová, Barbora
Vedoucí práce: Kaczor, Pavel
Oponenti práce: Nováčková, Blanka
The goal of this thesis is to analyse the factors which affect a female employment support on market job during parental leave or after that and issue our own suggestions and recommendation which would more support female. The thesis is divided into two parts which is theoretical and emperical. The theoretical part is about family policy where a factors are influencing in promotion of female employment and employment policies. The empiric part is based on quality research in regards to interviews with respondents and following summary with own recommendations which can contribute to the effective support female employment on market job in parental leave or after that. For this research I choose 15 respondents with who I made a semi-structured interview. I made a 5 research circulars which each one was based on particular number of sub questions to help analyse them make some appropriate recommendations.
Klíčová slova: employment; social policy; family; gender equality; women-mother; time employment; labor market

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu