Národně-kulturní porovnání generací X a Y v ČR a vliv na marketingový mix

Název práce: Národně-kulturní porovnání generací X a Y v ČR a vliv na marketingový mix
Autor(ka) práce: Hebersteinová, Ilona
Vedoucí práce: Čejka, Pavel
Oponenti práce: Matoušek, David
Cílem této práce je poskytnout teoretický přehled výzkumných studií kulturních rozdílů a jejich kritické hodnocení. Kvantitativní výzkum národně kulturního porovnání generací X a Y v ČR bude realizován na základě redukovaného dotazníku použitého při výzkumu European Values Survey v r. 2008. Analýza dat bude zaměřena jak na aktuální výzkum, tak na vytvoření časových řad vybraných proměnných za pomoci výsledků minulých výzkumů European Values Survey. Východiskem pro porovnání chování generace X a generace Y bude národně kulturní model World Values Survey, přičemž výsledky budou aplikovány na marketingový mix. Závěr poskytne přehled a hodnocení jednotlivých generací z hlediska kulturního i z hlediska marketingu.
Klíčová slova: marketingový mix; European Values Survey; World Values Survey; kultura ; generace X a Y
Název práce: National-Cultural Comparison of Generations X and Y in the Czech Republic and Impact on Marketing Mix
Autor(ka) práce: Hebersteinová, Ilona
Vedoucí práce: Čejka, Pavel
Oponenti práce: Matoušek, David
The aim of this work is to provide a theoretical overview of research studies on cultural differences and their critical evaluation. The quantitative research on national and cultural comparison of generations X and Y in the Czech Republic will be implemented on the basis of a reduced questionnaire used in the research of European Values Survey in 2008. The data analysis will focus both on the current research and creating a time series of selected variables, using the results of previous research within European Values Survey. The starting point for comparing the behaviour of Generation X and Generation Y will be the national-cultural model of World Values Survey, and the results will be applied to marketing mix. The conclusion provides an overview and evaluation of the particular generations in terms of cultural performance as well as of marketing.
Klíčová slova: culture; marketing mix; European Values Survey; World Values Survey; generation X and Y

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu