Porovnání rozdílů ve zdanění při různých formách podnikání v ČR a ve Švédsku

Název práce: Porovnání rozdílů ve zdanění při různých formách podnikání v ČR a ve Švédsku
Autor(ka) práce: Jaševová, Alžběta
Vedoucí práce: Kubátová, Květa
Oponenti práce: Beneš, Jonáš
Tato bakalářská práce se zabývá srovnáním zdanění při různých formách podnikání v České republice a ve Švédsku. Cílem práce je zjistit a porovnat rozdíly v efektivním zdanění fyzických a právnických osob v České republice a ve Švédsku při různých hladinách příjmů a následná analýza těchto zjištěných výsledků, přičemž se soustředí na osoby samostatně výdělečně činné a společnosti s ručením omezením a na obdoby těchto společností ve Švédsku.
Klíčová slova: daň z příjmů fyzických osob; efektivní daňová sazba; Švédsko; Česká republika; daň z příjmů právnických osob
Název práce: Comparison of differences in taxation of different types of businesses in Czech Republic and Sweden
Autor(ka) práce: Jaševová, Alžběta
Vedoucí práce: Kubátová, Květa
Oponenti práce: Beneš, Jonáš
The Bachelor thesis is focused on comparison of taxation of different types of businesses in Czech Republic and Sweden. The target of this thesis is to identify and compare effective rate of taxation of personal and business taxation at different levels of income and subsequent analysis of the results, focusing on self-employed persons and limited companies.
Klíčová slova: Sweden; Czech Republic; tax on income of corporations; effective tax rate; tax on income of individuals

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví