Zdanění příjmů ze závislé činnosti v České republice a ve Velké Británii

Název práce: Zdanění příjmů ze závislé činnosti v České republice a ve Velké Británii
Autor(ka) práce: Zemanová, Tereza
Vedoucí práce: Tepperová, Jana
Oponenti práce: Trgiňa, Gejza
Cílem této diplomové práce je v rámci komparační (teoretické) části identifikovat rozdíly a podobnosti ve zdanění příjmů ze závislé činnosti v České republice a ve Velké Británii v rámci jednotlivých konstrukčních prvků a na základě zjištěných skutečností stanovit případná doporučení pro Českou republiku, jejichž zavedení by mohlo mít pozitivní dopad na výsledné daňové zatížení, či naopak najít a vyzdvihnout řešení, jež jsou uplatňována v českém daňovém systému. Aplikační část demonstruje tyto rozdílnosti a specifika na modelových příkladech, jejichž cílem bude hledat nižší daňovou povinnost pro zvolené výše příjmu a znázornit způsob zdanění závislé činnosti.
Klíčová slova: Závislá činnost; Konstrukční prvky daně; Disponibilní příjem; Daňové zatížení; Velká Británie; Česká republika
Název práce: Taxation of employment income in the Czech republic and Great Britain
Autor(ka) práce: Zemanová, Tereza
Vedoucí práce: Tepperová, Jana
Oponenti práce: Trgiňa, Gejza
The aim of this thesis within the theoretical and comparative part to identify the similarities and differences in the taxation of income from employment in the Czech Republic and Great Britain in the context of structural components and on the basis of facts to determine any recommendations for the Czech Republic, whose introduction could have positive impact on the resulting tax burden or, conversely, find and highlight solutions that are applied in the Czech tax system. The application will demonstrate these differences and specifics on examples aimed to seek lower tax liability for a selected amount of income tax and show the way of taxation of income from employment.
Klíčová slova: Czech republic; Disposable income; The tax burden; Great Britain; Structural components; Income from employment

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví