Ocenění společnosti Klatovské rybářství, a.s

Autor(ka) práce: Bejvlová, Pavla
Vedoucí práce: Krabec, Tomáš
Oponenti práce: Jeřábková, Silvie
Cílem diplomové práce je stanovení investiční hodnoty společnosti Klatovské rybářství a. s. k 1. 1. 2015 na žádost jejího vlastníka. Práce je rozdělena do 4 částí. Úvodní kapitola obsahuje základní informace o oceňované společnosti. Následuje strategická analýza, která vymezuje relevantní trh, zabývá se analýzou makrookolí, mikrookolí a SWOT analýzou. Třetí kapitola je věnována finanční analýze, ve které je posuzováno finanční zdraví oceňované společnosti a její srovnání s konkurenty. Strategická a finanční analýza odpovídají na otázku, zda Klatovské rybářství a. s. splňuje předpoklad going concern. Na základě výše zmíněných analýz je pro ocenění společnosti Klatovské rybářství a. s. zvolena metoda likvidační hodnoty. Doplňkovou metodou je účetní hodnota, která vychází z účetní závěrky.
Klíčová slova: Likvidační hodnota; Ocenění; Investiční hodnota
Název práce: Evaluation of Klatovské rybářství, a.s
Autor(ka) práce: Bejvlová, Pavla
Vedoucí práce: Krabec, Tomáš
Oponenti práce: Jeřábková, Silvie
The aim of this thesis is to estimate the investment value of the company Klatovské rybářství a. s. for the needs of its owner to the date 1.1.2015. The thesis is divided into four parts. Introductory chapter describes basic information about the company. Following strategic analysis specifics relevant market, occupies with microenvironment, makroenvironment and SWOT analysis. The strategic and financial analysis of the company answer the question of whether the company meets the going concern. Based on the analysis of the company is selected liquidation value. Accounting value was selected as a control method of valuation.
Klíčová slova: Valuation; Liquidation value; Investment value

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku