Ocenění společnosti KRPA PAPER, a.s

Autor(ka) práce: Červinka, Jan
Vedoucí práce: Brabenec, Tomáš
Oponenti práce: Lepič, Lukáš
Předmět diplomové práce je tržní ocenění společnosti KRPA PAPER, a.s. k datu 31. 12. 2014. Cílem práce je aplikace teoretických znalostí na konkrétní případ. Účelem ocenění je zjištění tržní hodnoty netto. Práce je členěna do kapitol, které jsou na sebe navazujícími částmi ocenění podniku. Na začátku každé kapitoly je stručně popsán účel dané kapitoly v rámci ocenění. V úvodu jsou popsány základní parametry a východiska ocenění. Následují části finanční a strategická analýza, generátory hodnoty, finanční plán a ocenění. Pro samotné ocenění je použita metoda DCF Entity. V rámci ocenění je aplikován diskont na úrovni podniku jako celku.
Klíčová slova: DCF Entity; Strategická analýza; KRPA PAPER, a.s.; Papírenský průmysl ; Finanční analýza; diskonty a prémie na úrovni podniku jako celku; Ocenění podniku; Finanční plán; Generátory hodnoty
Název práce: Valuation of the company KRPA PAPER, a.s
Autor(ka) práce: Červinka, Jan
Vedoucí práce: Brabenec, Tomáš
Oponenti práce: Lepič, Lukáš
The subject of the thesis is the market value of the company KRPA PAPER, a.s. as of December 31st, 2014. The aim of the thesis is an aplication of teoretical knowledge in a particular example. The purpose is to determine the net market value of the company. The thesis is divided into chapters which represent the typical phases of the valuation of a company. At the beginning of each chapter there is a brief description of its purpose in a business valuation. In the introduction part the basic aspects of the valuation are described. The financial and strategic analysis, the value drivers, the financial plan and the valuation chapters follow. For the valuation itself the DCF Entity method is used. The discount on the entity level is applied.
Klíčová slova: business valuation; DCF Entity; discounts and premiums on entity level; KRPA PAPER, a.s.; financial analysis; financial plan; value drivers; strategic analysis; paper industry

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 14. 4. 2015