Využití informací z účetních výkazů pro hodnocení finanční situace podniku XYZ

Název práce: Využití informací z účetních výkazů pro hodnocení finanční situace podniku XYZ
Autor(ka) práce: Pichlová, Lucie
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Roubíčková, Jaroslava
Cílem práce je předložit přehled dostupných informačních zdrojů, informací, které obsahují, jejich specifikací a dalších faktorů pro zpracování finanční analýzy. Práce teoreticky vymezuje hlavní ukazatele finanční analýzy a uvádí tyto poznatky do praxe provedením analýzy podniku XYZ. Finanční analýza je počítána za období 2011-2015.
Klíčová slova: Rentabilita; Účetní závěrka; Analýza poměrových ukazatelů; Finanční analýza
Název práce: Usage of information from financial statements for evaluation of the financial situation of company XYZ
Autor(ka) práce: Pichlová, Lucie
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Roubíčková, Jaroslava
The thesis aims to present an overview of available sources of information for the processing of financial analysis and theoretically defines the main indicators of financial analysis and presents these findings into practice by performing analysis of the company XYZ. Financial analysis is conducted for the period from 2011 to 2015.
Klíčová slova: Statement of balances; Financial analysis; Profitability; Ratios indicators

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 23. 2. 2015