Ocenění podniku společnosti EKOSPOL a.s

Autor(ka) práce: Sochor, Viktor
Vedoucí práce: Pláničková, Markéta
Oponenti práce: Jezbera, Lukáš
Tato diplomová práce je strukturována ve formě znaleckého posudku a zabývá se oceněním podniku (obchodního závodu) společnosti EKOSPOL a.s. Pro zhodnocení perspektivnosti podniku je nejprve provedena finanční analýza a strategická analýza. Následuje analýza generátorů hodnoty, sestavení finančního plánu a provedení samotného ocenění na základě principů výnosové metody a metody tržního porovnání. Konečným výsledkem diplomové práce je pak zjištění intervalové a bodové hodnoty podniku.
Klíčová slova: výnosová metoda DCF APV; metoda tržního porovnání; investiční hodnota; ocenění podniku; EKOSPOL a.s.
Název práce: Business Valuation of EKOSPOL a.s
Autor(ka) práce: Sochor, Viktor
Vedoucí práce: Pláničková, Markéta
Oponenti práce: Jezbera, Lukáš
This diploma thesis is structured as an expert opinion and deals with business valuation of EKOSPOL a.s. Firstly, financial and strategic analysis are carried out in order to assess the company´s financial health and perspective. Financial plan is created right after using findings provided by value drivers analysis. Finally, income DCF APV valuation method as well as comparable transactions method are both used to assess the final investment value of EKOSPOL a.s.
Klíčová slova: Investment Value; Business Valuation; Comparable Transactions Method ; DCF APV Valuation Method; EKOSPOL a.s.

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 6. 5. 2016
Datum podání práce: 30. 12. 2016