Služby a produktové rady DHL Express (Czech Republic) s.r.o

Název práce: Služby a produktové rady spoločnosti DHL Express (Czech Republic) s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
V súčasnosti je logistika považovaná za jedno z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich odvetví a preto by sa jej mala venovať značná pozornosť. S aktuálnym trendom globalizácie môžeme očakávať, že daný trend sa v blízkej budúcnosti ani nezmení. Logistika ako ju poznáme dnes je už naozaj nenahraditeľnou súčasťou našich každodenných životov. Všetky tieto činnosti pokrývajú práve logistické procesy, bez ktorých by sme si už moderný život ako ho poznáme dnes, už nevedeli predstaviť. Cieľom mojej záverečnej práce je analýza a rozbor služieb a produktových rád spoločnosti DHL Express (Czech Republic) s.r.o. Tému som si vybrala aj preto, že som v spoločnosti pracovala a poznám interné podmienky a teda môžem k téme pristupovať komplexnejšie. Za jednu z veľkých výhod pokladám i možnosť čerpať z interných zdrojov spoločnosti. Hlavným zámerom mojej práce je popis a zhodnotenie stávajúcich služieb DHL Express v teoretickej časti. V praktickej časti by som sa rada zamerala na analýzu nových, zavádzajúcich sa služieb, ktoré sa v DHL aplikovali nedávno, alebo sa len majú implementovať v blízkej budúcnosti. Je to napríklad služba Service Point alebo novodobá služba spojená s príjmom zásielok na čerpacích staniciach. Výstupy z mojej záverečnej práce by mali byť prínosné i pre samotnú spoločnosť. Ide hlavne o odporúčania, ktoré služby sú najviac využívané a čo by naopak spoločnosť mala vo svojom portfóliu služieb vylepšiť. Tvrdenia a stanoviská v práci sú podložené i dotazníkovým šetrením.
Klíčová slova: DHL Express; logistika; on-line trend
Název práce: Služby a produktové rady DHL Express (Czech Republic) s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
V súčasnosti je logistika považovaná za jedno z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich odvetví a preto by sa jej mala venovať značná pozornosť. S aktuálnym trendom globalizácie môžeme očakávať, že daný trend sa v blízkej budúcnosti ani nezmení. Logistika ako ju poznáme dnes je už naozaj nenahraditeľnou súčasťou našich každodenných životov. Všetky tieto činnosti pokrývajú práve logistické procesy, bez ktorých by sme si už moderný život ako ho poznáme dnes, už nevedeli predstaviť. Cieľom mojej záverečnej práce je analýza a rozbor služieb a produktových rád spoločnosti DHL Express (Czech Republic) s.r.o. Tému som si vybrala aj preto, že som v spoločnosti pracovala a poznám interné podmienky a teda môžem k téme pristupovať komplexnejšie. Za jednu z veľkých výhod pokladám i možnosť čerpať z interných zdrojov spoločnosti. Hlavným zámerom mojej práce je popis a zhodnotenie stávajúcich služieb DHL Express v teoretickej časti. V praktickej časti by som sa rada zamerala na analýzu nových, zavádzajúcich sa služieb, ktoré sa v DHL aplikovali nedávno, alebo sa len majú implementovať v blízkej budúcnosti. Je to napríklad služba Service Point alebo novodobá služba spojená s príjmom zásielok na čerpacích staniciach. Výstupy z mojej záverečnej práce by mali byť prínosné i pre samotnú spoločnosť. Ide hlavne o odporúčania, ktoré služby sú najviac využívané a čo by naopak spoločnosť mala vo svojom portfóliu služieb vylepšiť. Tvrdenia a stanoviská v práci sú podložené i dotazníkovým šetrením.
Klíčová slova: logistika; DHL Express; on-line trend
Název práce: Services and product lines of DHL Express (Czech Republic) Ltd
Jazyk práce: Slovensky
Currently, logistics is considered as one of the most dynamic sector and therefore it should be given considerable attention. With the current trend of the globalization, we can expect increasing tendency in the near future. Logistics as we know it today has been really an indispensable part of our daily lives. All these activities are covered by logistics processes, without which we cannot imagine the modern life as we know it today.The aim of my thesis is to describe and analyze services and product lines of DHL Express (Czech Republic) Ltd. I chose this topic because I worked in the company and therefore I know the internal conditions and thus can approach the issue comprehensively. The main focus is on description and assessment of existing services DHL Express in the theoretical part. In the practical part, I would like to analyze the new, introducing the services that DHL recently applied or only will implement in the near future. It is for example the Service Point or modern service on petrol station related with expenditure shipments. Outputs of my final project should be beneficial also for the company itself. They are recommendations which services are most used and on the other hand should be turn down or improved. The arguments and opinions in the thesis are supported also by the questionnaire.
Klíčová slova: DHL Express; logistics; on-line trend

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod