Analýza dopadů nízkých úrokových sazeb na hospodaření bank ve Švédsku

Název práce: Analýza dopadů nízkých úrokových sazeb na hospodaření bank ve Švédsku
Autor(ka) práce: Hellová, Tereza
Vedoucí práce: Dvořák, Petr
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
Cílem diplomové práce s názvem "Analýza dopadů nízkých úrokových sazeb na hospodaření bank ve Švédsku" je vymezení podmínek bankovního podnikání a výkonnosti bank ve Švédsku. Hospodaření bank je sledováno zejména z pohledu dopadu politiky nízkých úrokových sazeb. Mezi sledované ukazatele v období let 2011 až 2015 patří zejména čistá úroková marže, ukazatele rentability a objem poskytovaných úvěrů. Sledováno je také bankami podstupované riziko, a to prostřednictvím ztrát z úvěrových operací a podílem rizikově vážených aktiv k celkovému objemu bankovních aktiv.
Klíčová slova: Švédsko; Úrokové sazby; Bankovnictví; Čistá úroková marže
Název práce: Analysis of the impact of low interest rates on banking business in Sweden
Autor(ka) práce: Hellová, Tereza
Vedoucí práce: Dvořák, Petr
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
The goal of thesis titled "Analysis of the impact of low interest rates on banking business in Sweden" is to define conditions of bank business and profitability of banks in Sweden. Bank management is monitored mainly in terms of low interest rate policy. Among the indicators observed in the period from 2011 to 2015 include particularly the net interest margin, profitability ratios and loans volume. Risk incurred by banks is also monitored through losses from credit operations and the share of risk-weighted assets to total banking assets.
Klíčová slova: Interest Rates; Sweden; Net Interest Margin; Banking

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví