Účetní a daňové souvislosti transformace obchodních korporací

Název práce: Účetní a daňové souvislosti transformace obchodních korporací
Autor(ka) práce: Hošek, Petr
Vedoucí práce: Finardi, Savina
Oponenti práce: Tecl, Jan
Diplomová práce má za cíl na základě účetních a daňových souvislostí transformace obchodních korporací vymodelovat časové osy pro jednotlivé fáze přeměny, resp. fúze a rozdělení, a testovat jejich funkčnost na praktickém příkladu. Pro splnění tohoto záměru byla především v prvních dvou částech textu provedena analýza jednotlivých českých i zahraničních odborných publikací a článků, jakožto i české a evropské legislativy a judikatury. Dále byla využita komparace účetních a daňových souvislostí přeměn, resp. fúze a rozdělení, modelace časových os pro jednotlivé fáze transformace a testování na praktickém příkladu pro ověření funkčnosti. Závěr práce zhodnocuje použitelnost vymodelovaných časových os v praxi.
Klíčová slova: Fúze; Časová osa; Přeměna; Rozdělení
Název práce: Accounting and tax consequences of the transformations of companies
Autor(ka) práce: Hošek, Petr
Vedoucí práce: Finardi, Savina
Oponenti práce: Tecl, Jan
The aim of this thesis is on the base of accounting and tax treatment of corporate transformations modeled timelines for each phase of transformation, respectively. merger and spin-off, and test their functionality on the practical example. For the purpose of accomplish this goal was done, especially in the first two parts, the analysis of individual Czech and European professional publications and articles, as well as Czech and European legislation and judicature. For the next parts it was also used comparison of accounting and tax treatment of transformation, respectively. merger and spin-off, modeling timelines for each phase of transformation and their testing on practical example for the purpose of verification of functionality. The conclusion evaluates the usability of modeled timelines for practice.
Klíčová slova: Timeline; Merger; Spin-off; Transformation

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika