Ocenění společnosti DARUMA spol. s r.o

Název práce: Ocenění společnosti DARUMA spol. s r.o
Autor(ka) práce: Basáková, Karin
Vedoucí práce: Rýdlová, Barbora
Oponenti práce: Loy, Dalibor
Cílem této diplomové práce je ocenění společnosti Daruma spol. sr.o. prostřednictvím stanovení hraničních hodnot pro prodávajícího a kupujícího v případě, že by stávající vlastníci uvažovali o prodeji společnosti. Datum ocenění je 31. prosince 2015. První část práce se zabývá teoretickými informacemi z oblasti oceňování malých a středních podniků. Druhá část je věnována samotnému ocenění. Postupně jsou stanovené jednotlivé hraniční hodnoty a také odhad výše rozhodčí hodnoty v rámci transakce.
Klíčová slova: ocenění; malé a střední podniky; hraniční hodnota; Daruma spol. s r.o.
Název práce: Valuation of the company DARUMA spol. s r.o
Autor(ka) práce: Basáková, Karin
Vedoucí práce: Rýdlová, Barbora
Oponenti práce: Loy, Dalibor
The aim of this diploma thesis is the valuation of the company Daruma spol. s r.o through determining the threshold values for the seller and buyer in the case that current owners would consider the sale of the company. The valuation date is 31st December 2015. The first part of the diploma thesis is focused on the theoretical information about valuation of small and medium enterprise. The second part is devoted to the valuation as such, the threshold values are calculated and then the potential arbitration value under the terms of the transaction is estimated.
Klíčová slova: Valuation; Threshold value; Daruma spol. s r.o. ; Small and Medium Enterprise

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 27. 4. 2016