Cloud computing ve firemním prostředí

Název práce: Cloud computing ve firemním prostředí
Autor(ka) práce: Šíma, Josef
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Zelená, Veronika
Diplomová práce se zabývá možnostmi využití cloud computingu ve firmách. Cílem práce je představit několik cloudových služeb a následně je porovnat a ohodnotit podle vybraných kritérií. Po uvedení teoretických vlastností této technologie, včetně jejich výhod a nevýhod, následuje podrobný popis produktů, na něž se tato práce zaměřuje. Konkrétně se jedná o Microsoft Office 365, G Suite (původně Google Apps) a Dropbox Business. V další části práce jsou pomocí rozhodovací analýzy Kepner-Tregoe všechny služby ohodnoceny v každém z vybraných kritérií. Hodnotí se zejména přehlednost uživatelského rozhraní, bezpečnost, ale i náročnost na nasazení ve firmě.
Klíčová slova: Microsoft; SaaS; Cloud Computing; Dropbox; Google; Internet
Název práce: Cloud Computing in Business
Autor(ka) práce: Šíma, Josef
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Zelená, Veronika
The thesis deals with the means of using cloud computing in business. The aim is to present the selected cloud services currently available on the market and then compare and evaluate them according to certain criteria. After the characteristics of the technology have been listed, including its advantages and disadvantages, a detailed description of the chosen products follows. Specifically, these are Microsoft Office 365, G Suite (formerly also known as Google Apps) and Dropbox Business. In the next section of the thesis, the services are evaluated in each of the selected criteria using the Kepner-Tregoe decision analysis. The list of the criteria includes, among others, the usability of the user interface, security, or deployment in a company.
Klíčová slova: Google; SaaS; Microsoft; Internet; Cloud Computing; Dropbox

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management