Metodika stanovení převodních cen v ČR a USA

Autor(ka) práce: Horák, Štěpán
Vedoucí práce: Tepperová, Jana
Oponenti práce: Kostohryz, Jiří
Cílem této práce je porovnat metodiku stanovení převodních cen v České republice a Spojených státech Amerických. Důvodem pro volbu těchto zemí jsou odlišné modely, kterými se státy řídí. Česká republika stanovuje převodní ceny podle modelu OECD. Spojené státy Americké stanovují převodní ceny podle vlastních stanov. Teoretická část práce je zaměřena na porovnání modelů a přístupů k metodikám stanovení cen. Praktická část je zaměřená na porovnání způsobu vypracování srovnávací studie podle obou modelů.
Klíčová slova: US Transfer pricing regulations; BEPS; EU; OECD; Evropská unie; Převodní ceny
Název práce: Methodology for determining transfer prices in the Czech Republic and the the United States
Autor(ka) práce: Horák, Štěpán
Vedoucí práce: Tepperová, Jana
Oponenti práce: Kostohryz, Jiří
The aim of this study is to compare the methodology for determining transfer prices in the Czech Republic and the United States. The reason for choosing these countries are different models, which are governed by states. Czech Republic sets transfer prices according to the OECD model. United States of America set transfer prices according to own regulations. The theoretical part is focused on comparing models and approaches to pricing methodologies. The practical part compares the creatin of a Benchmarking study in these two models.
Klíčová slova: OECD; European Union; US Transfer pricing regulations; EU; BEPS; Transfer pricing

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví