Ocenění sázkové kanceláře SAZKA a.s

Autor(ka) práce: Síleš, Radek
Vedoucí práce: Mařík, Miloš
Oponenti práce: Legát, Viktor
Cílem diplomové práce je výpočet tržní hodnoty vlastního kapitálu podniku SAZKA a.s. k 1. 1. 2015. K nalezení hodnoty podniku jsou využity tři metody ocenění, metoda DCF equity, metoda srovnatelných podniků a likvidační metoda, protože každá z nich je specifická svou metodikou výpočtu a nabízí tak různé pohledy na jeden podnik. Práce je rozdělena do 6 hlavních částí. V první části jsou uvedeny obecné informace k ocenění. Následuje část zabývající se historickou a současnou pozicí oceňovaného podniku. Dále práce obsahuje části, které tvoří kostru ocenění (strategická analýza, finanční analýza, prognóza generátorů hodnoty a sestavení finančního plánu). V poslední kapitole je provedeno ocenění, které je syntézou dílčích výsledků jednotlivých metod ocenění.
Klíčová slova: likvidační hodnota; metoda srovnatelných podniků; DCF equity; tržní hodnota
Název práce: Business Valuation of the Company SAZKA a.s
Autor(ka) práce: Síleš, Radek
Vedoucí práce: Mařík, Miloš
Oponenti práce: Legát, Viktor
The aim of the master thesis is to assess market value of equity of SAZKA a.s. company as at January 1, 2015. There are used three various methods for the valuation because each of them stresses different aspects of valuation theory. There is used DCF equity method, comparable company analysis and liquidation value method. The thesis is divided into six parts. The first two parts summarize general information about valuation concept and company SAZKA a.s. Then follows a strategic analysis, a financial analysis, a prognosis of main economic measures and a financial plan. In the last chapter is carried out the valuation of equity of SAZKA a.s. company.
Klíčová slova: DCF equity method; market value; comparable company analysis; liquidation value method

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku