Ocenění 100% obchodního podílu na společnosti NEOLUXOR, s.r.o

Autor(ka) práce: Fořtová, Kristýna
Vedoucí práce: Brabenec, Tomáš
Oponenti práce: Körtvelyová, Adéla
Cílem této diplomové práce je ocenění společnosti NEOLUXOR, s. r. o. k datu ocenění, které je stanoveno na 31. prosince 2014. Tato společnost provozuje jednu z nejvýznamnějších sítí zabývajících se maloobchodním prodejem knih. Ocenění společnosti bude stanoveno na základě tržní hodnoty. Po představení společnosti následuje finanční a strategická analýza. Na základě kapitoly Generátory hodnoty je sestaven finanční plán. Ocenění je provedeno metodou DCF entity, jako doplňkové ocenění byla použita metoda odvětvových multiplikátorů.
Klíčová slova: strategická analýza; finanční analýza; DCF entity; NEOLUXOR, s. r. o.
Název práce: The Valuation of 100% Business Share in the Company NEOLUXOR, s. r. o
Autor(ka) práce: Fořtová, Kristýna
Vedoucí práce: Brabenec, Tomáš
Oponenti práce: Körtvelyová, Adéla
The aim of this thesis is valuation of NEOLUXOR, s. r. o. to the date of valuation, which is set on the 31. 12. 2014. This company operates one of the most important networks in the retail sale of books. The valuation will be determinate on market value. The introduction of the company, is followed by financial and strategic analysis. Financial plan is set on base of chapture Value generators. The valuation is performed by DCF entity method, as a supplementary valuation method is used industry multiples method.
Klíčová slova: strategic analysis; financial analysis; DCF entity; NEOLUXOR, s. r. o.

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 17. 12. 2015
Datum podání práce: 17. 6. 2016