Vykazování hráčských smluv ve fotbale dle IFRS

Název práce: Vykazování hráčských smluv ve fotbale dle IFRS
Autor(ka) práce: Kučera, Martin
Vedoucí práce: Vašek, Libor
Oponenti práce: Procházka, David
Cílem této diplomové práce je charakterizovat současný stav vykazování hráčských smluv ve fotbale dle standardů IFRS a doporučit možnosti zlepšení úrovně vykazovaných informací. V teoretické části diplomové práce jsou analyzovány vybrané standardy IFRS, především IAS 38, a regulace UEFA. V praktické části jsou analyzovány držené hráčské smlouvy ve vybraných klubech především z hlediska způsobu pořízení smluv.
Klíčová slova: výkaznictví; hráčské smlouvy; fotbal; IAS 38; nehmotná aktiva; IFRS
Název práce: Disclosure of player contracts in football under IFRS
Autor(ka) práce: Kučera, Martin
Vedoucí práce: Vašek, Libor
Oponenti práce: Procházka, David
The goals of this diploma thesis are to characterize the current stadium of disclosure information about player contracts in football based on the IFRS standards and describe possible policy improvements for accounting standards. Theoretical part focus on an analysis of chosen IFRS standards, especially IAS 38 and UEFA regulations. Practical part of the thesis present a research of player contracts in the hands of particular football clubs with an emphasis on the method of acquisition.
Klíčová slova: IFRS; Financial reporting; Football; Intangible assets; IAS 39; Player contracts

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 5. 5. 2016