Název práce: Reálné využití metod operačního výzkumu ve spojení s logistickým principem Cross-Docking
Autor(ka) práce: Dvořáková, Alžběta
Vedoucí práce: Kuncová, Martina
Oponenti práce: Fábry, Jan
Tato diplomová práce se zabývá tématem reálného spojení metod operačního výzkumu ve spojení s logistickou technologií Cross-Docking. Toto spojení je možné řešit jednak na základě rozvozních úloh, včetně jejich modifikací či simulačními modely. V teoretické části jsou popsány rozvozní úlohy, rozvozní úlohy s časovými okny, simulační modely a jejich možná využití a logistické technologie. V praktické části nalezneme model Cross-Dockingového terminálu vytvořený v programu Simul8. Cílem simulace bylo zajistit hladký průchod výrobků terminálem, aniž by se v terminálu tvořily výrazné fronty. V druhé polovině praktické časti jsou řešeny rozvozní úlohy s cílem minimalizovat délku jejich tras. Řešení těchto úloh bylo získáno pomocí modelovacího systému MPL for Windows.
Klíčová slova: rozvozní úlohy; simulace; logistické technologie; Cross-Docking
Název práce: The real use of operation research method in conjunction with logistics Cross-Docking technology
Autor(ka) práce: Dvořáková, Alžběta
Vedoucí práce: Kuncová, Martina
Oponenti práce: Fábry, Jan
This diploma thesis deals with the real use of operation research method in conjunction with logistics Cross-Docking technology. It is possible to solve this conjunction with either routing problems along with its modifications or simulations methods. The theoretical part describes routing problems, routing problems with time windows, simulations methods with their possibilities of real use and logistics technologies. A model of a Cross-Docking terminal that was created in the program Simul8 can be found in the practical part of this thesis. The goal of the simulation was to ensure smooth flow of products through the terminal without any long queues in the terminal. Routing problems designed to minimize the length of its routes can be found in the second half of the practical part. Other possible real application is routing problems on the real problem. The solution for this task was found using the modelling system MPL for Windows.
Klíčová slova: simulation; Cross-Docking; logistics technologies; routing method

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Ekonometrie a operační výzkum
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra ekonometrie