Název práce: Identifikace progresivních trendů v městských dopravních systémech v Liberci, Brně, Plzni, Ostravě a Bratislavě
Autor(ka) práce: Weissova, Zuzana
Vedoucí práce: Damborský, Milan
Oponenti práce: Hoffman, Andrej
V teoretické části je rozebrán koncept chytrých měst (Smart Cities) a teorie k městské dopravě. V praktické části je u každého města nejprve uveden jeho postup při tvorbě strategických dokumentů (plány udržitelné mobility) souvisejících s městskou dopravou a při prosazování konceptu chytrých měst, dále je analyzováno zapojení městské dopravy do integrovaného dopravního systému, novinky usnadňující použití městské dopravy a situace v elektronickém odbavení cestujících. Cílem práce je inovativní trendy, které jsou aktuálně zaváděny ve vybraných městech, identifikovat a navzájem úspěšnost jednotlivých měst v jejich zavádění porovnat. Východiskem jsou veřejně dostupné informační zdroje (strategické dokumenty, výroční zprávy) i data poskytnutá jednotlivými dopravními podniky.
Klíčová slova: Dopravní obslužnost; mobilita; integrovaný dopravní systém
Název práce: Identifying progressive trends in urban transport in Liberec, Brno, Plzen, Ostrava and Bratislava
Autor(ka) práce: Weissova, Zuzana
Vedoucí práce: Damborský, Milan
Oponenti práce: Hoffman, Andrej
In theoretical part concept of Smart Cities and urban mass transportation is introduced. Analysis starts with city s approach to strategic documents in transportation (Sustainable Urban Mobility Plans) and their performing in compliance with Smart City concept. Integration of urban transport to integrated transport system is also analysed. Next part describes innovations which are useful for passengers and electronic ticketing systems. Goal is to identify these innovative trends and benchmark success in their introduction in chosen cities. Sources are both public (strategic documents, annual reports) and internal (data from companies).
Klíčová slova: Transportation accesibility; integrated transport system; mobility

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Regionální studia
Fakulta: Národohospodářská fakulta