Pojištění domácnosti na českém pojistném trhu

Název práce: Pojištění domácnosti na českém pojistném trhu
Autor(ka) práce: Šebestová, Lucie
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Daňhel, Jaroslav
Bakalářská práce se zaměřuje na trh pojištění domácnosti v České republice. Cílem této práce je analyzovat a vyhodnotit strukturu a náležitosti pojištění domácnosti, a poradit, na jaké aspekty by se měl klient zaměřit, a to před sjednáním pojištění, i během jeho trvání. Text je doplněn o konkrétní příklady současné nabídky daného produktu. Pozornost je věnována i problémům, jež jsou s tímto pojistným produktem spojeny, a kterým by se tedy měl případný zájemce o pojištění nebo pojistník vyvarovat. Součástí práce je také dotazníkové šetření, jež se zaměřuje na problémy spojené s pojištěním, zda je, či není, pojistné součástí spotřebitelových výdajů a na závislost pojištění domácnosti na věku a měsíčním čistém příjmu členů domácnosti.
Klíčová slova: Pojištění domácnosti; Podpojištění; Krytá rizika; Pojistitelé; Pojistné podmínky ; Majetkové pojištění; Finanční gramotnost
Název práce: Home insurance on the Czech insurance market
Autor(ka) práce: Šebestová, Lucie
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Daňhel, Jaroslav
The bachelor thesis focuses on the home insurance market in the Czech Republic. The objective of this bachelor thesis is to analyze and evaluate the constitution and terms of home insurance and to advise which aspects the client should concentrate on, that is before taking out insurance as well as for the duration of the insurance. The text is extended by specific examples based on the current supply of the stated product. The thesis also focuses on problems, that are connected with this insurance product and that should be avoided by potential insurance applicant or policyholder. A questionnaire survey is also a part of this bachelor thesis and it is focused on problems connected to the insurance, if the insurance premium is or is not a part of consumers' expenses and dependence of the home insurance on age and net monthly income.
Klíčová slova: Insurers; Underinsurance; Risks covered; Property insurance; Financial literacy; Home insurance; Insurance conditions

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví