Úplné elektronické podání v prostředí České republiky

Název práce: Úplné elektronické podání v prostředí České republiky
Autor(ka) práce: Bělíková, Lucie
Vedoucí práce: Lechner, Tomáš
Oponenti práce: Pěkná, Jitka
Tématem této práce je rozbor reálných možnosti zavedení úplného elektronického podání v prostředí České republiky. Základem je analýza stávajícího stavu využití služeb kontaktních míst veřejné správy. V první části jsou diskutovány nástroje e-Governmentu a možnosti elektronického podání v České republice. V další části jsou analyzovány služby poskytované kontaktními místy Czech POINT a jsou diskutovány výsledky vlastního šetření. Hlavním přínosem práce je zhodnocení povědomí o službách kontaktních míst veřejné správy a jejich využití, zejména pak (ne)využívání možnosti podání do živnostenského rejstříku.
Klíčová slova: e-Government; veřejná správa; úplné elektronické podání; Czech POINT
Název práce: Full-electronic application in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Bělíková, Lucie
Vedoucí práce: Lechner, Tomáš
Oponenti práce: Pěkná, Jitka
The theme of this work is the real possibility of introducing the electronic-only submission in the Czech Republic, concretely the following use of the services of the public administration contact places, the so calles Czech POINTs. In the first part are discussed the tools of the e-government and the possibilities of the electronic submission in the Czech Republic. In the next part are analyzed the services provided by the contact places Czech POINT, including my own investigation. The main analysis of this work is the evaluation of the awareness about the Czech POINT services and their use, especially the submission in the trade licencing register.
Klíčová slova: e-Government; full-electronic application; Czech POINT; public administration

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Veřejná správa
Fakulta: Národohospodářská fakulta