Oceňování a vykazování nehmotných aktiv při akvizici v rozsahu IFRS

Název práce: Oceňování a vykazování nehmotných aktiv při akvizici v rozsahu IFRS
Autor(ka) práce: Sagokon, Evgeniya
Vedoucí práce: Vašek, Libor
Oponenti práce: Zelenka, Vladimír
Tato diplomová práce pojednává o specifikách ocenění a výkaznictví nehmotných aktiv pořízených formou akvizic dle IFRS. Práce je taky věnována specifikám nehmotných aktiv, ze kterých vyplývá důležitost a náročnost standardizace procesů jejich účetního zachycení. Cílem práce je propojení oceňovacích a účetních standardů, které se týkají nehmotných aktiv, a to zvláště při akvizicích. Praktická část má za cíl prozkoumat, jak probíhá zachycení pořízení nehmotných aktiv formou akvizice a jejich následné vykazování.
Klíčová slova: Ocenění; Rozpoznání; Alokace kupní ceny; Goodwill; IVS; Nehmotná aktiva; IFRS
Název práce: Measurement and financial reporting of intangible assets acquired in a business combination according to IFRS
Autor(ka) práce: Sagokon, Evgeniya
Vedoucí práce: Vašek, Libor
Oponenti práce: Zelenka, Vladimír
This master thesis deals with specifics of valuation, recognition and reporting of intangible assets that were acquired as a business combination under IFRS. This thesis is also devoted to specifics of intangible assets which indicate importance and difficulty of its standardization in accounting. The aim of the master thesis is to combine valuation and accounting standards for intangible assets with emphasis on acquisition process. Practical part is here to show how definitely companies valuate, measure and recognize intangible assets acquired in a business combination.
Klíčová slova: IFRS; IVS; Intangible assets; Measurement; Recognition; Purchase price allocation; Goodwill

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 9. 10. 2015