Analýza úvěrů na financování bydlení a porovnání jejich nákladovosti

Název práce: Analýza úvěrů na financování bydlení a porovnání jejich nákladovosti
Autor(ka) práce: Dugina, Anastasiia
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
Bakalářská práce Analýza úvěrů na financování bydlení a porovnání jejich nákladovosti se zaměřuje na oblast financování vlastního bydlení prostřednictvím finančních produktů v České Republice. Účelem práce je prozkoumat možnosti financování bydlení a srovnat je z různých hledisek. Na začátku se zabývá základní charakteristikou různých druhů úvěrů na financování bydlení, sledováním jejich vývoje v poslední době a podmínkami poskytování. Jsou zde podrobně popsány produkty určené k pořízení a financování bydlení. Jedná se zejména o hypoteční úvěr, stavební spoření a překlenovací úvěr. Druhá část popisuje průběh vyřízení hypotéčního úvěru a všechny jeho výhody a nevýhody. Praktická část se věnuje analýze jednotlivých bank, poskytujících hypotéční úvěry, zjištění nejlepší možnosti financování bydlení z pohledu klienta na příkladu a srovnání úvěrových produktů na ruském a českém trhu.
Klíčová slova: hypotéční úvěr; úroková sazba; financování bydlení
Název práce: Analysis of mortgages and comparison of their costs
Autor(ka) práce: Dugina, Anastasiia
Vedoucí práce: Radová, Jarmila