Investiční analýza akcií společnosti ČEZ

Autor(ka) práce: Čupa, Jiří
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Fučík, Vojtěch
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou akcie společnosti ČEZ a je rozdělena do tří částí. V první části jsou přiblíženy přístupy k prognóze budoucího vývoje. V druhé části se zabývám třemi stupni fundamentální - globální, odvětvová a firemní- analýzou s cílem identifikovat, zda je akcie ČEZ podhodnocená, nadhodnocená či správně oceněná. V třetí části je prováděna technická analýza s cílem zjistit správný okamžik timing. V závěru mé bakalářské práce je zhodnocení provedené fundamentální a technické analýzy a podání investičního doporučení.
Klíčová slova: fundamentální analýza; český akciový trh; ČEZ; technická analýza
Název práce: Investment analysis of a share of ČEZ
Autor(ka) práce: Čupa, Jiří
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Fučík, Vojtěch
This bachelor thesis deals with analysis of stock title ČEZ and is divided into three main segments. In the opening segment focuses on various approaches to prognosis of market development. In the second segment I conduct Fundamental analysis on global, sector and corporate level with the intention of discovering if ČEZ stock is overrated, underrated or correctly rated. In the third segment Technical analysis is conducted with the aim of finding the perfect timing for a trade. In the conclusion there is overall assessment of outputs of fundamental and technical analysis as well as investment recommendation.
Klíčová slova: Czech stock market; fundamental analysis; ČEZ; technical analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví