Zdanění z pohledu spořicích produktů

Název práce: Zdanění z pohledu spořicích produktů
Autor(ka) práce: Grasslová, Martina
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Michalíková, Jana
Diplomová práce se zabývá porovnáním pěti běžně dostupných produktů nejčastěji využívaných českými domácnostmi: spořicího účtu, stavebního spoření, penzijního připojištění, investičního životního pojištění a podílových fondů z pohledu zdanění. Cílem práce je v ucelené formě podat přehled o zdanění vybraných produktů pro širokou veřejnost a ukázat konkrétní dopady v jednotlivých případech.
Klíčová slova: investiční životní pojištění; zdanění; podílové fondy; spořicí účet; doplňkové penzijní spoření; penzijní připojištění; stavební spoření
Název práce: Taxation in terms of savings products
Autor(ka) práce: Grasslová, Martina
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Michalíková, Jana
This thesis presents a comparison of five commercially available products most commonly used by Czech households: a savings account, buildings savings, pension insurance, investment life insurance and mutual funds in terms of taxation. The aim of the work is an overview of the taxation of selected products for the general public in a concise form and show specific impacts on individual cases.
Klíčová slova: pension; taxation; savings accounts; mutual funds; investment life insurance; buildings savings

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví