Strategická analýza vybraného podniku

Název práce: Strategická analýza vybraného podniku
Autor(ka) práce: Bohatyrov, Dmytro
Vedoucí práce: Dvořáček, Jiří
Oponenti práce: Krause, Josef
Tato bakalářská práce je věnována analýze strategického postavení podniku Plzeňský Prazdroj, a.s. Teoretická část je zaměřena na popis zdrojů, ze kterých vychází pohled na strategii jako proces hledání shody mezi příležitostmi, které plynou ze struktury mikrookolí podniku, a interními zdroji společnosti, které tyto příležitosti umožňují využit; dále se věnuje popisu nástrojů, které během analýzy byly použity, a charakteristik podniku a okolí, které byly vyhodnoceny. Praktická část tyto nástroje aplikuje na podnik Plzeňský Prazdroj, a.s. a ve výsledku nabízí závěr o jeho strategickém postavení a možných směrech budoucího vývoje. Práce je ukončená několika obecnými doporučeními k formulaci strategie na základě předchozí analýzy.
Klíčová slova: SWOT analýza; konsolidační křivka; Growth-Share matice; RBV; Porterův model pěti sil; Plzeňský Prazdroj, a.s.; pivovarnictví; PEST analýza; VRIO analýza
Název práce: Strategic analysis of an enterprise
Autor(ka) práce: Bohatyrov, Dmytro
Vedoucí práce: Dvořáček, Jiří
Oponenti práce: Krause, Josef
This bachelor thesis is dedicated to an analysis of strategic position of Plzensky Prazdroj, a.s. Theoretic body describes the thought sources of strategy view as a process of searching for a match between opportunities, which stem from the micro environment structure, and internal capabilities, which allow the enterprise to use these opportunities; further, it describes techniques used and characteristics evaluated during the analysis. Practical body applies these techniques upon Plzensky Prazdroj and eventually offers a conclusion on its strategic position and possible future directions of development. Thesis is concluded with several general recommendations on strategy formulation based on the preceding analysis.
Klíčová slova: Plzensky Prazdroj, a.s.; brewery; Growth-Share matrix; SWOT analysis; VRIO analysis; Porter's five forces; PEST analysis; consolidation curve; RBV

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie