Dynamické řízení portfolia aktiv

Název práce: Dynamické řízení portfolia aktiv
Autor(ka) práce: Kudrna, Aleš
Vedoucí práce: Málek, Jiří
Oponenti práce: Fučík, Vojtěch
Investorovi je dnes nabízeno velké množství aktiv, a pokud vezmeme v potaz možnosti rozdělení investorových finančních prostředků, dostáváme se k velmi komplikovanému problému, jenž se snaží obsáhnout tato práce. Hlavním cílem je prozkoumat základy teorie portfolia a jejich reálné využití v praxi. Důraz je kladen na pravidelnou reoptimalizaci portfolia a zjištění odpovědi na otázku, zda je takovéto chování úspěšnější než standardní investování do akciových indexů. Teoretická část shrnuje dosud používané přístupy optimalizace, které jsou dále v praktické části otestovány na reálných datech a vyhodnoceny.
Klíčová slova: optimalizace portfolia; walk forward optimalizace; investování; výnosnost; riziko
Název práce: Dynamic Asset Allocation
Autor(ka) práce: Kudrna, Aleš
Vedoucí práce: Málek, Jiří
Oponenti práce: Fučík, Vojtěch
Today, there is a large amount of assets which are offered to investors, and if we consider the possibility of relocating the investor's funds, we come to a very complicated problem, which this thesis aims to cover. The main objective is to explore the basics of the portfolio theory and its real usage in practice. Emphasis is put on the periodic re-optimizing of the investor's portfolio and getting the answer to the question of whether such conduct is more successful than the standard and investment in equity indices. The theoretical part summarizes the currently used approaches to optimization which are tested in the practical part on real data and evaluated.
Klíčová slova: portfolio optimization; walk forward optimization; investing; profitability; risk

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví