Využití letecké nákladní přepravy vybranou firmou

Název práce: Využití letecké nákladní přepravy vybranou firmou
Autor(ka) práce: Pokorná, Iveta
Vedoucí práce: Novák, Radek
Oponenti práce: Horáková, Jana
Tato práce pojednává o využití letecké nákladní přepravy vybranou firmou. Teoretická část práce charakterizuje leteckou nákladní přepravu a zabývá se jejími poskytovateli. Praktická část práce se zaměřuje na využití letecké nákladní přepravy vybranou firmou. Nejdříve je představen ve firmě používaný systém pro zpracování a expedici objednávek. Systém je poté aplikován na příkladu letecké přepravy zásilky do Bolívie a jsou hledány možnosti jeho zefektivnění. Práce rovněž podává přehled o realizovaných přepravách zásilek firmy. Tyto údaje jsou využity při oslovení dopravních společností s cílem navázání spolupráce. Nově získané nabídky přeprav od oslovených společností jsou následně porovnány a zhodnoceny.
Klíčová slova: Zasílatel; Přeprava zásilky do Bolívie; Nabídka přepravy; Zásilkový dopravce; Letecká nákladní přeprava; Systém pro zpracování a expedici objednávek
Název práce: Use of air cargo transport by a chosen company
Autor(ka) práce: Pokorná, Iveta
Vedoucí práce: Novák, Radek
Oponenti práce: Horáková, Jana
The thesis deals with air cargo transport and its use by a chosen company. The theoretical part gives detailed information on air cargo transport and its providers. The practical part focuses on the use of air cargo transport by a specific company. It describes a system for orders processing and dispatching. The system is demonstrated on an example of a consignment transported by air to Bolivia. The possible improvements of the system are suggested. The practical part also analyses the transport of all consignments within the specific period. The data are used for introducing the company to several transport companies aiming to enter cooperation. The offers received from the transport companies are compared and evaluated.
Klíčová slova: System for orders processing and dispatching; Freight forwarder; Air cargo transport; Transport of consignment to Bolivia; Transport offer; Carrier

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská