Název práce: Komparace česko-britských a slovensko-britských kulturních standardů v pracovním prostředí
Autor(ka) práce: Holenda, Lukáš
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Volfová, Jitka
Diplomová práce je zaměřena na identifikování a vzájemnou komparaci česko-britských a slovensko-britských kulturních standardů v pracovním prostředí. Hlavním cílem práce je definovat britské kulturní standardy a to jak z českého, tak slovenského pohledu a následně porovnat, zdali se informace získané z kvalitativního výzkumu s respondenty shodují s teoretickými východisky a také, jak moc se liší pohled na danou problematiku z české a slovenské perspektivy, pokud se liší. Na závěr práce bude uvedeno několik málo rad, jak by se Čech a Slovák měl připravit na delší pobyt ve Spojeném království, aby předešel kulturním nedorozuměním.
Klíčová slova: kulturní dimenze; kulturní standardy; Slovenská republika; Česká republika; Geert Hofstede; kultura; Spojené království; Alexander Thomas; Fons Trompenaars
Název práce: Comparison of Czech-British and Slovak-British Cultural Standards at Work Environment
Autor(ka) práce: Holenda, Lukáš
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Volfová, Jitka
The diploma thesis is focused on identification and mutual comparison of Czech-British and Slovak-British cultural standards at work environment. The main goal of the thesis is to define British cultural standards from both sides, from the Czech one and the Slovak one, and then to compare, whether the information from qualitative research corresponds with theoretical assumptions. The next goal is to find out how much different is the view on this topic from the Czech and from the Slovak perspective, if it is different. At the end of the thesis will be proposed a few suggestions, how Czech and Slovak should prepare for a longer staying in the United Kingdom in order to avoid possible cultural misunderstandings.
Klíčová slova: Fons Trompenaars; Geert Hofstede; cultural standards; cultural dimensions; The Slovak Republic; The Czech Republic; The United Kingdom; Alexander Thomas; culture

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací