Ocenění společnosti Linea Nivnice, a.s

Autor(ka) práce: Soukeník, Luděk
Vedoucí práce: Kislingerová, Eva
Oponenti práce: Smrčka, Luboš
Cílem této práce je stanovení investiční hodnoty společnosti Linea Nivnice, a.s. k 1. 1. 2016. Práce slouží jako zdroj informací a možný podklad pro rozhodování vlastníků společnosti i potenciálních investorů. Po uvedení stručných informací o společnosti je zhotovena její finanční analýza za posledních 5 let před datem ocenění. Následuje strategická analýza, jejímž výsledkem je prognóza tržeb společnosti. Dále je provedena analýza a prognóza generátorů hodnoty, pomocí nichž je vytvořen finanční plán. V závěrečné kapitole je vypočtena hodnota společnosti metodou DCF Entity a metodou tržního porovnání. Výsledná investiční hodnota společnosti je stanovena na základě výsledku ocenění metodou DCF Entity.
Klíčová slova: finanční analýza; finanční plán; Linea Nivnice, a.s.; ocenění podniku; strategická analýza
Název práce: Valuation of Linea Nivnice, a.s
Autor(ka) práce: Soukeník, Luděk
Vedoucí práce: Kislingerová, Eva
Oponenti práce: Smrčka, Luboš
The aim of this thesis is to estimate the investment value of Linea Nivnice, a.s. by the date 1st January 2016. This thesis serves as a source of information and may serve as a basis for decision making of company's owners and potential investors. After stating a brief information about company, a financial analysis for last 5 years before valuation date is created. After that follows a strategic analysis, which concludes into company's sales prognosis. After that comes analysis and prognosis of value drivers, which are used to create financial plan. The last chapter consists of valuation using two methods, which are DCF Entity and market comparison. Thefinal investment value is estimated according to the result of DCF Entity method.
Klíčová slova: Linea Nivnice, a.s.; strategic analysis; financial analysis; business valuation; financial plan

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie