Hodnocení kvality IT služeb za pomoci analýzy nestrukturovaných dat

Název práce: Hodnocení kvality IT služeb za pomoci analýzy nestrukturovaných dat
Autor(ka) práce: Kovykov, Maxim
Vedoucí práce: Vencovský, Filip
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
Tato práce je zaměřena na dobývání informací z textu, zejména na vyhodnocování služeb pomocí sumarizace uživatelských recenzí (nestrukturovaného textu). Hlavním cílem práce je na základě doposud proběhlého výzkumu v oboru stanovit metodu vyhodnocování nestrukturovaných dat a tuto metodu aplikovat na reálná data. Tento cíl je naplněn vytvořením rešerše lituratury zabývající se daným tématem. Dalším cílem je popsat nástroje, které lze použít při řešení stanovených úloh, implementovat stanovenou metodu a aplikovat ji na reálná data. Tento cíl je naplněn v praktické části práce. Hlavním přínosem práce by měla být ukázka implementace teoretických postupů pomocí volně dostupných nástrojů. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. K práci jsou přiloženy výstupy implementace.
Klíčová slova: analýza sentimentů; extrakce aspektů; dobývání informací z textu; sumarizace textu
Název práce: Rating of IT services through analysis of unstructured data
Autor(ka) práce: Kovykov, Maxim
Vedoucí práce: Vencovský, Filip
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
The main topic of this thesis is text mining and rating of services through summarization of unstructured text. The main goal is to describe a method for service rating. The method will be based on previous research. Described method will then be applied to real data. Another goal is to provide description of a toolset, necessary to fulfill set goals. This toolset will then be used to implement described method. The main contribution of this thesis is the implementation and application of the method on real data. The thesis is split into two parts: theory and practical application. Outputs of the practical applicaton are provided as an appendix.
Klíčová slova: text mining; aspect extraction; text summarization; sentiment analysis

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky