Proces návrhu, digitalizace a propagace vlastního fontu

Název práce: Proces návrhu, digitalizace a propagace vlastního fontu
Autor(ka) práce: Krčková, Anna
Vedoucí práce: Khabirova, Maja
Oponenti práce: Horný, Stanislav
Práce se zaměřuje na vývoj, tvorbu a digitalizaci písma. Zkoumá, jak dalece musí člověk pochopit danou problematiku a nakolik musí znát historické pozadí vývoje písma tak, aby byl schopen sám kvalitní písmo vytvořit, jak pro svou vlastní potřebu tak pro jeho prodej. Dále definuje jakými parametry je dána kvalita písma a jak lze kvalitní písmo rozpoznat. V praktické části práce představuje principy a programy pro tvorbu písma, které jsou v současné době nejčastěji používané a představuje možnosti propagace a prodeje písma. Cílem je porovnat klady a zápory vlastní tvorby písma tak, aby ten kdo se zabývá touto otázkou, dokázal posoudit, zda se vyplatí investovat čas do tvorby vlastního písma či nikoliv, a eventuálně byl schopen základní abecedu vytvořit.
Klíčová slova: FontLab Studio; font; typografie; proces; kerning; typeface
Název práce: The design process, digitization and promotion of font
Autor(ka) práce: Krčková, Anna
Vedoucí práce: Khabirova, Maja
Oponenti práce: Horný, Stanislav
This thesis focuses on the development, production and font digitization. It examines how far one must understand the matter and how important is it to know the historical backround of typography so he would be able to create high-quality font, both for personal or commercial use. It also defines what parameters determine high-quality font and how to recognize high-quality font. In the practical part there will be introduced principles and programs for creating fonts that are currently widely used and will be presented possibilities of promoting and selling fonts. The aim is to compare the pros and cons of self made font so whoever deals with this issue could evaluate whether it is worth investing time in creating font or not, and eventually was able to design basic alphabet.
Klíčová slova: process; kerning; FontLab Studio; typography; typeface; font

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi