Management krajiny Dolního Třebonína

Autor(ka) práce: Koleňáková, Dagmar
Vedoucí práce: Syrovátka, Oldřich
Oponenti práce: Lukášová, Tereza
Cílem bakalářské práce Management krajiny Dolního Třebonína je zhodnotit stav krajiny obce Dolní Třebonín, navrhnout vhodná opatření pro komplexní pozemkové úpravy zaměřené na stabilizaci odtokových poměrů v krajině a představit tyto návrhy dotčeným zemědělcům a starostovi obce. Zhodnocení současného stavu krajiny daného území je vypracováno dle terénních pochůzek, z map erozního ohrožení, stanovení koeficientu ekologické stability, územního systému ekologické stability a porostních příznaků na ortofotomapách. Pomocí získaných informací jsou v práci navrhnuty dílčí úpravy daného území pro komplexní pozemkové úpravy a zakresleny do map v programu Quantum GIS. Tato opatření mají za úkol revitalizaci krajiny, zejména stabilizaci odtokových poměrů. Dále jsou v práci také obsažené postoje soukromého zemědělce a starosty obce ke komplexním pozemkovým úpravám.
Klíčová slova: Krajina; management krajiny; pozemkové úpravy; stabilizace odtokových poměrů
Název práce: Landscape Management of Dolní Třebonín
Autor(ka) práce: Koleňáková, Dagmar
Vedoucí práce: Syrovátka, Oldřich
Oponenti práce: Lukášová, Tereza
The aim of the thesis Management of the landscape of Dolní Třebonín is to assess the state of the landscape of the village Dolní Třebonín, to propose appropriate measures for comprehensive landscaping to stabilize drainage in the landscape and to present these proposals to the concerned farmers and the mayor. Assessing the current state of the landscape of the area is drawn up according to the field research, erosion maps, determination of the coefficient of ecological stability, territorial system of ecological stability and growth signs on ortofotomaps. Using this information, the thesis propounded partial modifications of the area for comprehensive landscaping and drawn into the maps in Quantum GIS program. These measures are designed to revitalize the landscape, especially the stabilization of drainage. Furthermore, the work also includes attitudes of private farmers and the mayor to complex land consolidation.
Klíčová slova: Landscape; landscape management; land consolidation; stabilization of drainage

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu