IT podpora společenství vlastníků jednotek

Název práce: IT podpora společenství vlastníků jednotek
Autor(ka) práce: Wala, Karel
Vedoucí práce: Gála, Libor
Oponenti práce: Fortinová, Jana
V této bakalářské práci budu řešit oblast IT podpory společenství vlastníků jednotek. Cílem práce je analýza procesů společenství, které vyplívají buď z potřeb společenství, nebo předepsané legislativy a následná identifikace trhu s IT nástroji, které tyto procesy pomáhají efektivně řešit. Na začátku práce definuji konkrétní společenství vlastníků jednotek, které jsem si vybral k analýze procesů a aplikaci finálního řešení. Potřebné procesy zjistím z legislativních listin a dále ze schůzek s představiteli tohoto společenství. Následně klíčové procesy zpracuji pomocí metody MMABP a uvedu jejich informační potřebu. Zjištěné výsledky práce by měly být návodem pro zvolené konkrétní společenství, jak postupovat při zlepšování svých procesů a případném zavádění IT podpory. Také můžou být obecnou šablonou pro podobně velká společenství vlastníků jednotek.
Klíčová slova: IT podpora; Společenství vlastníků jednotek; proces; analýza
Název práce: IT support of House Unit owners association
Autor(ka) práce: Wala, Karel
Vedoucí práce: Gála, Libor
Oponenti práce: Fortinová, Jana
In this bachelor thesis I will solve the area of IT support of House Unit Owners Association. The goal of this thesis is analysis of processes of the association that results from the needs of the association or prescribed legislation and the following identification of the IT tool market that should help with solving processes efficiently. At the beginning of the thesis I will define a specific owners association which I chose for the process analysis and application of the final solution. I will find out required process-es from the law and from meetings with representatives of this association. Then I will work out processes using the MMABP method and will mention their information requirements. Results of the thesis should be an instruction manual for the chosen specific association what steps to take to improve the processes and eventual implementation of the IT support. The results can be also used as generic template for similar-sized House Unit Owners Association.
Klíčová slova: process; IT support; analysis; House Unit owners association

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika