Porovnání nejrozšířenějších vývojovýcn nástrojů pro tvorbu her

Název práce: Porovnání nejrozšířenějších vývojovýcn nástrojů pro tvorbu her
Autor(ka) práce: Soukup, Martin
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Sečkár, Alois
Bakalářská práce se zabývá porovnáním nejrozšířenějších vývojových nástrojů pro tvorbu her. Autor zasazuje vývojové nástroje pro tvorbu her do kontextu současného herního průmyslu, analyzuje stav trhu a trendy v oblasti vývojových nástrojů pro tvorbu her. Největší část je zaměřena na porovnání vývojových nástrojů, kdy je vybráno pět nástrojů, tyto nástroje jsou představeny, jsou stanoveny kritéria, podle nichž jsou nástroje porovnány. Prostřednictvím tvorby jednoduché hry pro platformu Android jsou demonstrovány základní aspekty práce s vybraným vývojovým nástrojem pro tvorbu her.
Klíčová slova: Herní vývoj; Vývojový nástroj pro tvorbu her; Unity; Unreal Engine; CryEngine
Název práce: Comparison of the most used game development tools
Autor(ka) práce: Soukup, Martin
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Sečkár, Alois
This thesis deals with comparison of most used game development tools. Author places game development tools in context of today´s game industry, analyses state of the market and the latest trends in the field of game development tools. The largest part of this thesis is aimed at comparing game development tools, where five tools are selected, overviewed and compared by specified criteria. Author demonstrates several basic features of chosen game development tool on development of a simple Android game.
Klíčová slova: Game development; Game development tool; Unity; Unreal Engine; CryEngine

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky