Analýza trendů v podnicích s důrazem na Průmysl 4.0

Autor(ka) práce: Kopp, Jakub
Vedoucí práce: Basl, Josef
Oponenti práce: Gála, Libor
Diplomová práce Analýza trendů v podnicích s důrazem na Průmysl 4.0 seznamuje s oblastí trendu Průmysl 4.0. Práce poskytuje základní teoretické poznatky o konceptu Průmysl 4.0. Teoretická část práce zahrnuje i technologické a sociální aspekty týkající se čtvrté průmyslové revoluce. V praktické části práce je provedena analýza připravenosti českých podniků na trend Průmyslu 4.0. Na základě výsledků analýzy jsou stanovena závěrečná doporučení.
Klíčová slova: Chytrá továrna; Technologie; Připravenost; Průmysl 4.0; Průmysl; Automatizace
Název práce: Analysis of trends in companies with emphasis of Industry 4.0
Autor(ka) práce: Kopp, Jakub
Vedoucí práce: Basl, Josef
Oponenti práce: Gála, Libor
The diploma thesis called Analysis of trends in companies with emphasis of Industry 4.0 meets with sphere of trend of Industry 4.0. This work provides the basic theoretical know-ledge about conpcet of Industry 4.0. The theoretical part of this work also includes techno-logical and social aspects of fourth industry revolution. In the practical part of the work is performed analysis of readiness czech companies for trend of Industry 4.0. On the base of results of analysis concluding recommendations are determined.
Klíčová slova: Technology; Industry; Readiness; Industry 4.0; Smart Factory; Automation

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií