Analýza marketingových komunikací produktu Kofola meruňková

Název práce: Analýza marketingových komunikací produktu Kofola meruňková
Autor(ka) práce: Keyř, Michal
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Mikeš, Jiří
Cílem diplomové práce je analyzovat marketingové komunikace při zavedení produktu 0,5l Kofola meruňková. Práce je rozdělena do dvou částí: část teoretická a praktická. V první části jsou vymezeny základní pojmy za použití odborné literatury, jako je komunikace, formy komerčních komunikací a nové trendy. Praktická část je věnována představení společnosti Kofola a.s., jejího portfolia, její konkurence a v této kapitole jsou analyzovány marketingové komunikace na uvedení produktu 0,5l Kofola meruňka. Hlavní část praktické části tvoří vlastní výzkum, na základě kterého jsou vyvozena doporučení, které nejenom přispějí ke zlepšení marketingových komunikací, ale i přispěji ke zlepšení celkové prosperity společnosti Kofola.
Klíčová slova: Marketingové komunikace; Komunikační strategie; Kofola; Vnímání značky; Výzkum trhu; Kofola meruňková
Název práce: Analysis of the marketing communication of the product Kofola apricot
Autor(ka) práce: Keyř, Michal
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Mikeš, Jiří
The objective of the Master's Thesis is an analysis of the marketing communication of the product 0,5l Kofola apricot. The thesis is divided into two parts: the theoretical and the practical one. In the theoretical part, there are basic terms, such as communication, the forms of commercial communication and new trends in the field of communication. The practical part contains a detailed description of the company Kofola a.s., its portfolio, its competitors and in this section, there are analyzed marketing communication of the launch 0,5l Kofola apricot. The main part covers a questionnaire survey. Based on the results, the author provides recommendations for improvement of the marketing communication and also recommendations for the future strategy of Kofola.
Klíčová slova: Perception of the brand; Market research; Marketing communication; Kofola; Communication strategy; Kofola apricot

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací