Fair trade v mezinárodním obchodě s čajem na příkladu Keni

Název práce: Fair trade v mezinárodním obchodě s čajem na příkladu Keni
Autor(ka) práce: Císařovská, Tereza
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Hinčica, Vít
Práce zkoumá koncept fair trade a mezinárodní obchod s čajem a obojí pak vtahuje na ekonomiku Keni. Všechna tři témata jsou nejdříve samostatně vysvětlena z obecného pohledu, dále navzájem propojována a všechna se spojují ve třetí kapitole. Cílem práce je popsat fair trade a mezinárodní obchod s čajem tak, aby si čtenář byl schopen představit podmínky mezinárodního trhu s čajem a udělat si názor na to, jakou roli v něm hraje fair trade, jestli opravdu pomáhá a jaký má vliv.
Klíčová slova: čaj; fair trade; Keňa
Název práce: Fairtrade in the international trade with tea on the example of Kenya
Autor(ka) práce: Císařovská, Tereza
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Hinčica, Vít
The thesis describes Fairtrade and the international trade with tea and shows both on the example of the Kenyan economy. All three topics are introduced separately first, then connected amongst each other and all are put together in the third chapter. The aim of this thesis is to describe Fairtrade and the international trade with tea so that the reader is able to imagine the conditions of the international tea market and to form an opinion on how Fairtrade is involved, if it is actually helping and what influence does it have.
Klíčová slova: tea; Fairtrade; Kenya

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod